Jeta Ushqimi

Pesto me bizele dhe mentë

Receta e radhës është një salcë që mund të konsumohet duke e lyer bukën, ose me pasta, ose si shtesë e sallatës.

Mbase i pazakontë si kombinim, por definitivisht një shije e këndshme që mbahet mend!

20180421_093848

Çfarë ju nevojitet:

300 gr bizele
Një grusht parmezan i grirë (ose më shumë se një grusht – sipas shijes)
3-4 gjethe mesatare mentë
Pak lëng limoni
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle pesto borzilogu (Pesto Genovese Granoro – E gjeni vetëm në Meridian Express)
Kripë dhe piper sipas shijes

Rezultati:

20180421_111058

Produktet i gjeni të gjithat në një vend: Meridian Express – n’derë t’shpisë !

Leave a Reply

%d bloggers like this: