Jeta Ushqimi

Njoki me dardhë dhe gorgonzola

Sot po ndaj një recetë të lehtë dhe të mrekullueshme që e gjeta rastësisht tek recetat e Jamie Oliver 🙂

Çfarë ju nevojitet

1 paketim Njoki (Gnocchi) – i gjeni në Meridian Express të brendit Granoro

50 gr djathë i kaltër (Gorgonzola)

Një qepë

Një dardhë

2 lugë gjelle pavllakë (sipas recetës origjinale creme fraiche)

Përgatitja

Preni qepën dhe dardhën dhe i vëni në zjarr me pak vaj

Shtoni gorgonzolën dhe pavllakën, kripë e piper sipas shijes.

Njokit i zieni sikurse pastat, vetëm se njokit zihen përafërsisht për 2 minuta – e vëreni që janë zier kur ato dalin në sipërfaqe. Njokit e ziera i vendosni në tiganin e salcës.

Shija që merr është pak e hidhur, e përzier me ëmbëlsinë e dardhës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: