Jeta

Gingerbread (receta)

Më poshtë gjeni recetën për Gingerbread, kekun me xhenxhefil. Këtë recetë mua ma tregoi Lena nga Suedia, e unë po e ndaj me ju, të përshtatur me produktet që i gjeni në Kosovë. Në Suedi, këto forma i vizatojnë me ngjyrues për ushqim, por unë atë ditë që i përgatita nuk gjeta ngjyrë ushqimi askund, prandaj i dekorova vetëm me sheqer pluhur. Shija ishte njëjtë e mrekullueshme 🙂

Përbërësit e kësaj recete janë:

1 gotë sheqer

1/2 e gotës shurup i lehtë ose shurup i ëmbël (Agave Light Syrup është risi në tregun tonë, unë gjeta në Meridian Express.)

1/2 e gotës ujë

125 g gjalpë

1 lugë gjelle kanellë

1/2 lugë gjelle kardemom i bluar

1/2 lugë gjelle karafil i bluar

1/2 lugë gjelle xhenxhenfil i bluar

1/2 lugë gjelle sodë bikarboni

7 gota miell + extra kur e tëhollon brumin

Mënyra e përgatitjes

2017-12-26 11453932526..jpg

1. Vendosni sheqerin, shurupin dhe ujin në një tigan. I vloni dhe e largoni prej pllakës.

2017-12-25 02820411448..jpg

2. Ndani gjalpën dhe vendoseni në një tas së bashku me erëzat  (xhenxhefil, kanellë, karafil). Hidhni përzierjen e sheqerit të nxehtë dhe e përzieni derisa të shkrihet gjalpi. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.

2017-12-25 02892433956..jpg

3. Përzieni miellin me sodën bikarboni dhe e vendosni në brumin tjetër. Masa bëhet mjaft e butë. Punoni brumin me një  pirun druri ose plastike. Lëreni brumin në frigorifer, të mbuluar ose të vënë në një qese plastike, 1-2 ditë para pjekjes.

2017-12-25 021404224811..jpg

2017-12-25 02359327992..jpg

2017-12-25 02190116160..jpg

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: